Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej firmy, w której znajdziecie Państwo szeroką gamę drewna opałowego i kominkowego.

    Przygotowaliśmy poradnik ułatwiający dopasowanie odpowiednich gatunków drewna do Państwa potrzeb, a w razie potrzeby służymy również fachową radą przy doborze drewna.

    Sprzedawane przez nas drewno dostępne jest w dwóch rozmiarach - długie lub pocięte i połupane pasujące do kominka kawałki

    Zakupione u nas drewno dostarczymy do Państwa domu lub firmy.

AKACJA
Drewno liściaste twarde. Daje efektywny płomień. Nadaje się do otwartych kominków, gdyż nie strzela iskrami.
BRZOZA
Drewno liściaste twarde o wysokiej wartości energetycznej. Bardzo dobre do rozpalania oraz palenia. Posiada małą ilość substancji smolnych.
BUK
Zwarte i twarde drewno liściaste o wysokiej wartości opałowej, które zapewnia dłuższe spalanie. Nadaje się zarówno do pieców jak i kominków.
CZEREMCHA
Bardzo dobry gatunek drzewa liściastego, dość twardego o przyzwoitej kaloryczności. Drewno świetnie nadaje się do kominków.
DĄB
Drewno liściaste twarde o wysokiej wartości opałowej. Zapewnia to długi czas spalania. Wydziela również przyjemny zapach.
GRAB
Bardzo twarde i kaloryczne drewno liściaste świetnie nadające się do wszystkich rodzajów pieców w tym kominków. Minimalna ilość wydzielanego dymu sprawia, iż drzewo nadaje się również do otwartch palenisk.
JAWOR
Drewno liściaste o charakterystycznym żółtym wysokim płomieniu. Drewno idealne do kominków, gdyż w procesie spalania wydziela się niewielka ilość dymu.
JESION
Drewno liściaste twarde. Daje efektywny płomień. Nadaje się do otwartych kominków, gdyż nie strzela iskrami.
LIPA
Miękkie i elastyczne drewno liściaste o niezbyt wysokiej wartości opałowej. Podobne do drewna osikowego.
MODRZEW
Drewno iglaste powodujące iskrzenie, dlatego nadaje się do pieców C.O. lub zamkniętych kominków. Świetnie się sprawdza jako drewno na rozpałkę.
OLCHA
Drewno liściaste o niskiej wartości opałowej, nawet świeżo ścięte pali się dość dobrze. Idealne do wędzenia.
OSIKA
Drewno miękkie liściaste. Charakteryzuje się szybkim spalaniem o wysokiej temperaturze. Idealne do rozpalania czy wypalania nadmiaru sadzy.
SOSNA
Drewno iglaste o jasnym płomieniu, które szybko nagrzewa piec. Przyjemnie pachnie z powodu silnego żywicowania. Wysuszone spala się bardzo szybko. Idealny materiał na rozpałkę.
ŚWIERK
Drewno iglaste ze względu na duży stopien zażywiczenia powoduje iskrzenie. Nadaje się tylko dozamkniętych palenisk.
TOPOLA
Drewno liściaste, zbytnio nie nadaje się do palenia nim w kominku, gdyż jest bardzo elastyczne, miękkie, lekkie i szybko się spala. Używa się go przede wszystkim na rozpałkę.
WIERZBA
Drewno liściaste dość miękkie co powoduje szybkie jego spalanie. Zalecane jako drewno rozpałkowe.


Copyright (c) 2013-17 wycinka-drewno.pl || drewno.vsc.pl    ||   Powered by VSC.PL || Na bloga liczniki